Dyski HP

Firma Hewlett-Packard ma wieloletnie doświadczenie, poparte setkami nowoczesnych projektów wdrażanych w życie każdego roku. Już sam fakt, że polski oddział Hewlett-Packard ma już ponad 20 lat może świadczyć o tym, że warto wybierać produkty tej firmy. Każdy zna komputery i laptopy z logo HP. Jednakże powinni Państwo wiedzieć, iż Hewlett-Packard, to szereg innych produktów związanych z szeroko pojętą branżą IT. Jednym ze standardowych produktów firmy są dyski HP. Podobnie jak w innych kategoriach produktów, tak i tutaj znajdą Państwo szeroki wybór, który pozwoli dobrać Wam idealny sprzęt dla siebie. Wybierając dysk dla siebie powinni przede wszystkim zastanowić się Państwo, do jakich celów będzie używany komputer, w którym ten dysk zostanie zamontowany – do użytku domowego, czy też do pracy.

Nie bez znaczenia jest też rodzaj komputera – tj. klasyczny PC lub laptop. Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem dysku to przede wszystkim: szybkość transmisji danych, pojemność dysku, prędkość, z jaką obracają się dyski magnetyczne (obroty na minutę), a także jaki jest średni czas bezawaryjnej pracy konkretnego dysku. Jeśli tylko Państwo zechcą, poszczególne dyski hp mogą połączyć w tzw. macierz dyskową, która zwiększy wydajność komputera, poprawi szybkość i jakość odczytywania i zapisywania danych na poszczególnych dyskach hp. A co najważniejsze w znaczny sposób powiększa dostępne miejsce do zapisywania danych. Jednym z najczęściej polecanych dysków hp dla rozwiązań biznesowych jest dysk twardy hp 250 GB 10.000 obr/min SATA (NCQ/SART IV) 6,0 Gb/s, chociaż jest on równie chętnie kupowany przez użytkowników domowych. Jest to urządzenie pozwalające na bardzo szybki przesył danych. Obroty nawet do 10.000 na minutą gwarantują wysoką przepustowość pamięci masowej. Niewątpliwym atutem tego dysku twardego jest to, że wykorzystuje on interfejs SATAIII, który jest jednym z najnowocześniejszych interfejsów dostępnych na rynku.

Jednak niektórzy z Państwa mogą stwierdzić, że w dzisiejszych czasach pojemność dysku zamykająca się w 250 GB jest niewystarczająca. Jednakże nie stanowi to już problemu, gdyż firma Hewlett-Packard przygotowała idealne rozwiązanie – Dysk Twardy HP Upgrade Bay 750 GB, który stanowi rozszerzenie podstawowego dysku twardego o dodatkową pamięć. Jego ogromną zaletą jest to, że może być używany przy kilku komputerach, może być montowany i wyjmowany nawet w czasie pracy komputera. Tak, więc w połączeniu z tradycyjnym dyskiem daje Państwu idealne połączenie wydajności i ogromnych możliwości zapisu danych.