Nowe serwery

Serwery są niezwykle przydatnymi urządzeniami, szczególnie jeśli posiadają Państwo rozbudowaną sieć komputerową w swojej firmie. Jednakże urządzenia te doskonale sprawdzają się także w warunkach domowych. Szczególnie, jeżeli w gospodarstwie domowym znajdują się więcej niż dwa komputery. Używanie serwerów znacznie ułatwia prace z większą ilością komputerów. Dzięki nim bez problemu mogą Państwo współdzielić treści zawarte na poszczególnych twardych dyskach, korzystać z jednej drukarki. Serwery znacznie ułatwiają też korzystanie z sieci lokalnej a także z Internetu. Oczywiście jeden z komputerów połączony z siecią może pełnić rolę serwera – takie rozwiązania popularne są szczególnie w sieciach domowych, jednakże warto zainwestować w osobne urządzenie i sprawdzić jakie daje możliwości. Na rynku dostępnych jest wiele typów urządzeń, produkowanych przez renomowane firmy, więc bez problemu wybiorą Państwo serwer, który spełni Wasze oczekiwania. Jednakże pragniemy zwrócić Waszą uwagę na serwery hp.

Wszystkie produkty tej firmy cieszą się ogromną popularnością, gdyż są najwyższej jakości i cały czas ulepszane, tak aby odpowiadały wymogom najnowszych technologii. Rzecz jasna są różne serwery hp, więc każdy z Państwa dobierze odpowiedni do potrzeb. Urządzenia jakimi są hp serwery doceniane są głównie przez specjalistów. Jednym z ciekawszych urządzeń zaprojektowanym „do zadań specjalnych” jest serwer HP ProLIant DL380 G7 4(8). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest on najnowszą częścią serii chwalonych już wcześniej serwerów oraz to, że został wyposażony w najnowszy procesor Intel Xeon 5600, który posiada technologię QuickPatch. Znajduje się on w obudowie Rack 2U. Jego dodatkową zaletą jest to, że producent daje na niego, aż trzy lata gwarancji. Naturalnie, jeżeli poszukują Państwo serwera na użytek domowy lub do małej firmy, to wystarczy Wam o wiele tańsze i mniej zaawansowane urządzenie. Doskonałym przykładem takiego serwera jest serwer HP ProLiant MicroServer. Zainstalowanie tego serwera umożliwi łatwiejszą wymianę danych pomiędzy poszczególnymi komputerami, a także dodatkowo zabezpieczy dane przez przypadkową utratą. 

HP Proliant DL380 Gen8

Jednym z najpopularniejszych serwerów oferowanych na rynku europejskim przez koncern HP jest DL380 w wydaniu proponowanym w 8 generacji tych zaawansowanych produktów. Oferuje on ogromną moc przy stosunkowo niedużych rozmiarach i rozsądnym poborze energii elektrycznej. Jest zalecany dla projektów, w których zapotrzebowanie na moc obliczeniową zmienia się płynnie w czasie i może nagle zostać zwiększone wielokrotnie ze względu na tymczasowy skok zainteresowania usługami obsługiwanymi przez serwer.

Sklep internetowy - HP Proliant DL380 - nowe serwery, oprogramowanie, usługi serwisowe oraz komponenty dodatkowe.
 

Dane techniczne serwera HP Proliant DL380 Gen8:
Fabrycznie zainstalowany procesor: Intel Xeon E5 - 2640
Standardowa liczba procesorów: 1
Maksymalna liczba zainstalowanych procesorów: 2
Liczba rdzeni na jednym procesorze: 6
Maksymalna ilość pamięci operacyjnej: 768GB
Architektura pamięci: DDR3
Brak zainstalowanych napędów optycznych.
Moc zasilacza: 460W.
 

Serwer dostarczany jest "czysty", bez zainstalowanego systemu operacyjnego.